Logo_strip

Co to jest sprzęt RTS i do czego może Ci się przydać?

Rectangle 2 copy 1

Co to jest sprzęt RTS i do czego może Ci się przydać?

Rectangle 2 copy 1

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję pracować przy obsłudze studia telewizyjnego czy eventu doskonale wie, jak ważna jest niezakłócona komunikacja. Wszystkie osoby odpowiedzialne za szeroko rozumiane zaplecze organizacyjne muszą mieć ze sobą stały kontakt, aby móc błyskawicznie wymieniać się informacjami, zgłaszać różnego rodzaju problemy i szybko na nie reagować. Temu właśnie służy sprzęt RTS. Co to jest? W jakich sytuacjach się przydaje, a wręcz bywa niezastąpiony? Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Czym jest sprzęt RTS?

RTS to popularne określenie na grupę urządzeń czy narzędzi komunikacyjnych. Wykorzystuje się je w ramach komunikacji wewnętrznej, czyli właśnie we wspomnianym studiu telewizyjnym, na planie zdjęciowym i filmowym, na zapleczu eventu, koncertu etc.

Ze sprzętu RTS korzysta się nie tylko na potrzeby wydarzeń komercyjnych. Obecnie jest on stosowany również w teatrach, operach czy innych obiektach kultury, w których także bardzo ważna jest sprawna komunikacja pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie spektaklu.

Przykładowe urządzenia zaliczane do kategorii sprzętu RTS

Sprzęt RTS to bardzo obszerna kategoria, do której zaliczymy wszelkie urządzenia umożliwiające stworzenie systemu wewnętrznej komunikacji na potrzeby dowolnego wydarzenia. Warto tutaj wymienić:

  • matryce interkomowe,
  • panele interkomowe,
  • punkty dostępowe,
  • BeltPacki,
  • centrale RTS,
  • telexy,
  • pulpity komentatorskie,
  • headsety,
  • krótkofalówki.

Każde z tych urządzeń jest dostępne w stałej ofercie wynajmu Strip Rental – renomowanej wypożyczalni interkomów i pozostałego sprzętu RTS, jak również kamer, aparatów, obiektywów, statywów, oświetlenia i wielu innych.

Dlaczego warto wypożyczyć sprzęt RTS?

Masz co najmniej kilka powodów, aby zdecydować się na naszą ofertę wynajmu. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że profesjonalny sprzęt RTS jest bardzo drogi – zwłaszcza dotyczy to matryc czy paneli interkomowych. Zakup takiego sprzętu na własność ma sens, jeśli masz firmę eventową zajmującą się obsługą różnego rodzaju imprez. W przeciwnym razie dużo korzystniej będzie wybrać opcję wynajmu.

Dzięki naszej ofercie możesz dokładnie przetestować różne rozwiązania i porównać je ze sobą pod kątem jakości dźwięku, użyteczności i wygody korzystania. To dobry wstęp do ewentualnego zakupu sprzętu RTS na własność.

Wynajem jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebujesz sprzętu RTS okazjonalnie lub posiadany przez Ciebie sprzęt uległ awarii. Sprawdź naszą ofertę online i przekonaj się, że wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w naszej wypożyczalni.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wybraniem Strip Rental jest to, że oferujemy wyłącznie profesjonalny sprzęt RTS z najwyższej półki, spełniający standardy m.in. ogólnopolskich stacji telewizyjnych, instytucji kultury, zawodowych muzyków czy konferansjerów. Nie daj się skusić na zakup taniego sprzętu niewiadomego pochodzenia, który będzie tylko irytować  – wypożycz to, z czego na co dzień korzystają profesjonaliści.

Wypożycz sprzęt RTS w Strip Rental

Wiesz już, do czego może Ci się przydać sprzęt RTS. Jeśli zbliża się okazja, aby go wypróbować, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzętu RTS i do komunikacji. W tej kategorii znajdziesz wszystkie urządzenia, jakie pozwolą Ci zachować niezakłóconą komunikację na planie, w studiu telewizyjnym czy na zapleczu organizowanego eventu.

Nie wiesz, na co się zdecydować? Skorzystaj z fachowego doradztwa ekspertów Strip Rental. Wystarczy, że odwiedzisz naszą wypożyczalnię sprzętu video w Katowicach lub skontaktujesz się z nami online/telefonicznie – podpowiemy Ci, które produkty z naszej oferty powinny trafić na Twoją listę must have.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami na naszym blogu, w których m.in. podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na wynajem sprzętu telewizyjnego, a także zdradzamy, dlaczego Strip Rental to jedna z najczęściej polecanych wypożyczalni kamer w Katowicach.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami