Logo_strip

Kamery telewizyjne – wynajem. Kiedy może się to przydać?

Rectangle 2 copy 1

Kamery telewizyjne – wynajem. Kiedy może się to przydać?

Rectangle 2 copy 1

Kamery telewizyjne to sprzęt z bardzo wysokiej półki, również cenowej. Na ich zakup mogą sobie pozwolić praktycznie tylko profesjonalne stacje telewizyjne, które następnie udostępniają je ekipom reporterskim. Z uwagi na ograniczoną dostępność kamer spełniających standardy telewizji rośnie zainteresowanie usługą wynajmu takiego sprzętu. Kto najczęściej z niej korzysta? Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule. Dowiedz się, kiedy warto się zdecydować na wynajem kamery telewizyjnej.

Awaria własnego sprzętu

Zacznijmy od najczęstszej sytuacji, z jaką spotykamy się w Strip Rental. Z naszej usługi wynajmu kamer telewizyjnych w zdecydowanej większości korzystają osoby, które padły ofiarami klasycznej złośliwości rzeczy martwych. Awaria kamery, zwłaszcza tuż przed rozpoczęciem zdjęć, realizacją reportażu czy obsługą studia, to ogromny problem, który na szczęście można rozwiązać od ręki – wystarczy odwiedzić naszą wypożyczalnię.

Pierwsze kroki w zawodzie operatora

Wynajem kamer telewizyjnych to dobra opcja dla osób, które planują wykonywać zawód operatora telewizyjnego, natomiast wcześniej muszą nabyć podstawowe umiejętności w zakresie obsługi sprzętu, kadrowania etc. Nic nie zastąpi praktyki, dlatego nie mogąc liczyć na staż w lokalnej stacji telewizyjnej warto wypożyczyć kamerę, zrealizować kilka reportaży i w ten sposób zyskać solidne portfolio – może Ci ono otworzyć drzwi do telewizji, również ogólnopolskiej.

Realizacja studia „w terenie”

Stacje telewizyjne, zwłaszcza ogólnopolskie, co jakiś czas realizują studia terenowe, na przykład z okazji jakichś ważnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych etc. Zabranie na miejsce tony sprzętu, w tym kilku kamer telewizyjnych, nie zawsze jest możliwe – szczególnie, gdy studio nie ma priorytetu w ramówce.

W takiej sytuacji stacje telewizyjne chętnie korzystają z opcji wynajmu kamery, szukając na miejscu wypożyczalni dysponującej odpowiednim sprzętem. Jest to tańsze, wygodniejsze i pozwala od ręki rozwiązać problem braku dostatecznej liczby kamer (czy innych urządzeń niezbędnych do realizacji i obsługi studia).

Potrzeba posiadania zapasowej lub dodatkowej kamery

Zdarzają się zlecenia, podczas których warto mieć więcej niż jedną kamerę telewizyjną. Nawet ogólnopolskie stacje nie mogą zapewnić odpowiedniej liczby kamer dla wszystkich ekip, dlatego wynajmowanie sprzętu jest w tej branży standardem.

Jeśli potrzebny jest backup lub druga kamera dla zapewnienia alternatywnego ujęcia, to oczywistym wyborem będzie skorzystanie z oferty lokalnej wypożyczalni sprzętu video.

Realizacja specyficznego zlecenia

Z usługi wynajmu kamer telewizyjnych korzystają również profesjonaliści, którzy specjalizują się w zupełnie innej technice filmowania – na przykład właściciele firm oferujących wideofilmowanie imprez okolicznościowych.

Gdy trafia się atrakcyjnie płatne zlecenie, które ma być zrealizowane dla telewizji, na przykład ogólnopolskiej, to aby go nie stracić warto skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu foto i video, wynająć odpowiednią kamerę i zwrócić ją po zleceniu.

Innym przykładem może być sytuacja, w której firma oferująca wideofilmowanie imprez otrzymuje zlecenie obejmujące również przygotowanie transmisji z jakiegoś wydarzenia na żywo. Tutaj znów przyda się kamera telewizyjna, której zakup na potrzeby jednorazowego zlecenia mija się z celem. O wiele korzystniej będzie ją po prostu wypożyczyć.

Zapraszamy do Strip Rental

Strip Rental to wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego w Katowicach, w której ofercie znajdziesz również usługę wynajmu kamer telewizyjnych. Mamy kamery z najwyższej półki, spełniające rygorystyczne kryteria w zakresie jakości obrazu i dźwięku.

Wypożyczysz u nas także wszelkie inne sprzęty i akcesoria, jakie mogą być Ci potrzebne podczas realizacji projektu – na przykład obiektywy, statywy, oświetlenie, okablowanie, karty pamięci, urządzenia RTS i do komunikacji na planie oraz wiele innych.

Już teraz zapoznaj się z całą naszą ofertą, znajdź potrzebny Ci sprzęt i zarezerwuj go wygodnie online z odbiorem w wypożyczalni Strip Rental.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami