Logo_strip

Wynajem kamer filmowych – jest co najmniej kilka dobrych powodów, aby skorzystać z tej usługi

Rectangle 2 copy 1

Wynajem kamer filmowych – jest co najmniej kilka dobrych powodów, aby skorzystać z tej usługi

Rectangle 2 copy 1

Strip Rental to ceniona wypożyczalnia sprzętu foto i video, w której ofercie znajdziesz również m.in. kamery filmowe. Zauważamy rosnące zainteresowanie tym sprzętem, nie tylko wśród profesjonalnych ekip, ale także zaawansowanych amatorów, którzy chcą zrealizować jakiś ambitny projekt – na przykład na zaliczenie przedmiotu czy dla uzupełnienia własnego portfolio. Wynajem kamer filmowych to pod kilkoma względami bardzo korzystne rozwiązanie. Argumenty? Te najważniejsze znajdziesz w naszym artykule.

Dużo tańsza opcja w porównaniu z zakupem

Wynajem kamer filmowych to naturalna propozycja dla osób, które po prostu nie mogą sobie pozwolić na zakup tak kosztownego sprzętu. Pamiętajmy, że solidne kamery spełniające standardy ekip filmowych potrafią kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych i więcej.

Wynajem jest znacznie tańszy – opłatę ponosi się za każdą dobę użytkowania sprzętu. Jeśli więc budżet nie pozwala Ci na zakup kamery filmowej, a pilnie jej potrzebujesz, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą Strip Rental.

Warto również dodać, że decydując się na skorzystanie z opcji wynajmu kamery filmowej nie bierzesz też sobie na głowę wieloletniego zobowiązania finansowego – mamy tutaj na myśli sytuację, w której ktoś kupuje kamerę na raty czy zaciąga na nią kredyt gotówkowy. W niepewnych czasach lepiej unikać tego typu rozwiązań.

Możesz przetestować kilka kamer przed zakupem konkretnego modelu

Jeśli przymierzasz się do zakupu kamery filmowej, to skorzystaj z naszej rady i zacznij od przetestowania kilku interesujących Cię modeli (lub kamer o zbliżonych parametrach). Pozwoli Ci to rzetelnie ocenić, która kamera najlepiej odpowiada na Twoje oczekiwania, z którą najwygodniej Ci się pracuje i która generuje najlepszy obrazek. W ten sposób unikniesz kosztownego błędu.

Świetna propozycja dla osób, które potrzebują kamery filmowej tylko na krótki czas

Nie każdy, kto rozważa zakup lub wynajęcie kamery filmowej, potrzebuje takiego sprzętu na stałe. Przykładowo: studenci szkół filmowych, którzy mają zrealizować jakiś projekt na zaliczenie, zadowolą się użytkowaniem kamery przez weekend.

W takiej sytuacji zakup drogiego sprzętu mija się z celem. Dużo lepiej jest po prostu wynająć kamerę filmową w profesjonalnej wypożyczalni, nie martwiąc się jej przechowywaniem, konserwacją i amortyzacją.

Twoja kamera uległa awarii? Przyjdziemy z pomocą

Z wynajmu kamer filmowych bardzo często korzystają profesjonaliści, którzy w ostatniej chwili stracili własny sprzęt – na przykład z powodu awarii czy upadku. W takiej sytuacji trzeba działać szybko, zwłaszcza jeśli zdjęcia startują lada chwila.

Zakup nowej czy używanej kamery „na zastępstwo” mija się z celem i nie ma uzasadnienia ekonomicznego. W dodatku taki sprzęt wcale nie jest powszechnie dostępny w sklepach z elektroniką. Najkorzystniejszą opcją jest tutaj skorzystanie z pomocy dobrze wyposażonej wypożyczalni, która poratuje solidną kamerą spełniającą wymagania jakościowe ekipy.

Sprawdź ofertę Strip Rental

Strip Rental to jedna z najlepiej wyposażonych wypożyczalni sprzętu fotograficznego i filmowego na Górnym Śląsku. Nieprzypadkowo zaopatrują się u nas profesjonalne ekipy filmowe, ekipy reporterskie, a nawet stacje telewizyjne – lokalne i ogólnopolskie.

Regularnie dostarczamy sprzęt na plany filmowe i serialowe, duże eventy, konferencje czy wydarzenia sportowe i kulturalne.

Jeśli rozważasz skorzystanie z opcji wynajmu kamer filmowych, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Obejmuje ona nie tylko kamery i aparaty, ale także obiektywy, statywy, sprzęt z kategorii techniki studyjnej i oświetlenia, sprzęt RTS i do komunikacji, okablowanie i najróżniejsze akcesoria, jakie tylko mogą Ci się przydać.

Cenę wynajmu kamery telewizyjnej czy innego interesującego Cię sprzętu sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Możesz też od razu wygodnie zarezerwować daną pozycję online z odbiorem na miejscu w wypożyczalni Strip Rental w Katowicach.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami