Logo_strip

Wynajem kamer. Sprawdź, kiedy warto z tego skorzystać

Rectangle 2 copy 1

Wynajem kamer. Sprawdź, kiedy warto z tego skorzystać

Rectangle 2 copy 1

Profesjonalny sprzęt filmowy jest drogi, a przy tym wcale nie tak łatwo dostępny. Powiedzmy sobie szczerze: większość z nas nie musi mieć zawsze pod ręką np. kamery z najwyższej półki. Zdarzają się jednak w życiu takie sytuacje, gdy naprawdę dobrze jest móc skorzystać z profesjonalnego sprzętu, gwarantującego najwyższą jakość obrazu, niezawodnego i komfortowego w użytkowaniu. Odpowiedzią na to jest wynajem kamer, czyli usługa oferowana przez Strip Rental. W naszym poradniku wymieniamy i krótko opisujemy właśnie te momenty, w których warto wynająć profesjonalną kamerę.

Awaria własnego sprzętu

Taka sytuacja zdarzyła się chyba każdemu, kto profesjonalnie zajmuje się filmowaniem, na przykład imprez rodzinnych, firmowych, sportowych, kulturalnych czy produkcją filmów marketingowych/wizerunkowych. Awaria sprzętu to krok w kierunku małej katastrofy, czego można łatwo uniknąć korzystając z opcji wynajmu. Jest to usługa ciesząca się dużą popularnością właśnie wśród profesjonalistów.

Zobacz: jeśli za kilka dni masz już umówione zlecenie, którego nie możesz przesunąć, a Twoja podstawowa kamera uległa awarii i trafiła do serwisu, to zamiast narażać się na utratę przychodu i konflikt z klientem po prostu zgłoś się do nas. Zaproponujemy Ci odpowiedni sprzęt, który nie tylko wypełni lukę po tym uszkodzonym, ale wręcz może wynieść jakość Twojej pracy na jeszcze wyższy poziom. I to wszystko za naprawdę atrakcyjną cenę.

Gdy wynajęty kamerzysta „nawalił”

Teraz odwróćmy role i załóżmy, że to Ty jesteś tym klientem, który zlecił usługę filmowania. W ostatniej chwili dowiedziałeś się, że wynajęta ekipa ma jakiś problem i po prostu się nie pojawi, a brakuje też czasu na znalezienie zastępstwa. Co robić? Spróbuj swoich sił w roli operatora kamery lub poproś o to kogoś znajomego, kto miał już wcześniej do czynienia z produkcją wideo.

Wynajmując profesjonalną kamerę wraz z niezbędnym sprzętem (np. oświetleniowym czy dźwiękowym) możesz uratować sytuację i zyskać naprawdę przyzwoity materiał, który pięknie dokumentuje ważne wydarzenie rodzinne czy imprezę firmową. Zawsze też możesz liczyć na nasze eksperckie wskazówki, dzięki którym jakość produkcji będzie co najmniej przyzwoita.

Chęć sprawdzenia, czy warto zainwestować w sprzęt z wysokiej półki

Od pewnego czasu rozważasz zakup kamery lub aparatu za dobrych kilkanaście tysięcy złotych, na przykład chcąc rozwijać swoją działalność filmową? Zanim sięgniesz tak głęboko do kieszeni, to najpierw upewnij się, co tak naprawdę jest Ci potrzebne.

Dzięki usłudze wynajmu kamer możesz w krótkim czasie przetestować modele dostępne w naszej ofercie – a są wśród nich sprzęty z naprawdę bardzo wysokiej półki. To pozwoli Ci ocenić, która kamera najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania, prezentując optymalny stosunek ceny do jakości. Zapomnij o nieprzemyślanych zakupach!

Kampania marketingowa

Z usługi wynajmu kamer chętnie korzystają także firmy, które nie mają nic wspólnego z profesjonalnym filmowaniem, natomiast chcą we własnym zakresie zrealizować różne materiały filmowe na potrzeby kampanii marketingowej. Nasz sprzęt gwarantuje, że będą to produkcje wysokiej jakości – przynajmniej pod względem obrazu.

Takie materiały mają szerokie zastosowanie marketingowe i mogą przyczynić się do kreowania atrakcyjnego wizerunku marki przedsiębiorstwa. Można wykorzystać je w firmowych social media, na stronie internetowej, na kanale marki na YouTube czy podczas targów branżowych.

W Strip Rental oferujemy wynajem kamer w Katowicach i w regionie, dając Ci dostęp do sprzętu z naprawdę bardzo wysokiej półki, używanego przez profesjonalnych operatorów filmowych i telewizyjnych. Jeśli więc znajdujesz się w jednej z opisanych w tym poradniku sytuacji, to już wiesz, do kogo się zgłosić. Skontaktuj się z nami tak jak Ci wygodnie i zarezerwuj odpowiedni sprzęt dla siebie.

Pamiętaj, że oferujemy nie tylko wynajem kamer, ale także sprzętu studyjnego i oświetlenia oraz sprzętu RTS i do komunikacji. Skompletujesz więc u nas wszystko, co jest Ci potrzebne do zrealizowania profesjonalnej produkcji.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami