Logo_strip

Wynajem sprzętu filmowego – sprawdź, dlaczego to się opłaca

Rectangle 2 copy 1

Wynajem sprzętu filmowego – sprawdź, dlaczego to się opłaca

Rectangle 2 copy 1

Nakręcenie teledysku dla jeszcze szerzej nieznanej kapeli, przygotowanie etiudy na zaliczenie, uwiecznienie ważnego wydarzenia rodzinnego, awaria własnego sprzętu – powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z opcji wynajmu sprzętu filmowego są przeróżne. Jeśli taki pomysł już od jakiegoś czasu chodzi Ci po głowie, to dobrze, że trafiłeś właśnie na ten artykuł. Podajemy w nim konkretne argumenty przemawiające za tym, że wynajem sprzętu filmowego jest bardzo opłacalny, zwłaszcza dla początkujących ekip filmowych, ambitnych amatorów czy osób dopiero planujących związać swoją zawodową przyszłość ze sztuką filmową.

Nie inwestujesz dużych pieniędzy

W ramach usługi wynajmu sprzętu filmowego oferowane są profesjonalne urządzenia – w tym kamery, aparaty, sprzęt studyjny, oświetlenie czy środki komunikacji. Mówimy tutaj o sprzęcie z bardzo wysokiej półki jakościowej, co oczywiście przekłada się na jego adekwatne ceny. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby kupić np. kamerę za kilkanaście tysięcy złotych. W dodatku nie zawsze jest to uzasadnione, gdy w grę wchodzą jedynie amatorskie zastosowania czy potrzeba jednorazowego nakręcenia jakiegoś materiału.

W tym kontekście usługa wynajmu jest bardzo opłacalna, pozwalając zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy bez strat na jakości zrealizowanej produkcji filmowej.

Wynajem sprzętu filmowego to bardzo wygodne rozwiązanie

Nawet zakładając, że chcesz się rozwijać w kierunku filmowania i realizować różne projekty kilka razy w roku, to i tak powinieneś się poważnie zastanowić nad sensem zakupu profesjonalnego sprzętu na własność. Nie chodzi już nawet tylko o wysoki koszt takiej inwestycji, ale także o kłopotliwe przechowywanie poszczególnych urządzeń.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, to z pewnością trudno byłoby Ci znaleźć wolną przestrzeń na kamerę, osprzęt oświetleniowy i dźwiękowy, różne akcesoria studyjne etc. To wszystko zajmuje mnóstwo miejsca. Korzystając z usługi wynajmu nie musisz się tym przejmować, ponieważ po zrealizowaniu projektu po prostu oddajesz pożyczony sprzęt.

Możliwość przetestowania różnych sprzętów, w tym modeli z najwyższej półki

Z wynajmu sprzętu filmowego w Katowicach bardzo chętnie korzystają ambitni amatorzy, którzy rozważają zakup urządzeń wysokiej klasy, ale chcą się wcześniej upewnić, czy to na pewno ma w ich przypadku sens. Dzięki tej usłudze mogą porównać ze sobą różne modele i sprawdzić, który z nich oferuje optymalny dla nich stosunek ceny do jakości generowanego obrazu.

W ten sposób możesz uniknąć kosztownego błędu i zagwarantować sobie, że rozsądnie wydasz swoje pieniądze. Można to porównać do jazdy testowej samochodem przed zakupem upatrzonego wstępnie modelu.

Ostatnia deska ratunku przed utratą zlecenia

Wynajem sprzętu filmowego to usługa, z której wyjątkowo często korzystają profesjonalni filmowcy – na przykład firmy zajmujące się produkcją wideo na potrzeby imprez okolicznościowych, wydarzeń kulturalnych, marketingu firmowego czy imprez sportowych. W tej branży regularnie zdarzają się kłopotliwe sytuacje, gdy podstawowy sprzęt ulega awarii i musi trafić do serwisu – oczywiście, jak na złość, tuż przed dniem realizacji zlecenia.

Aby nie narazić się klientowi i nie stracić przychodu warto skorzystać z opcji wynajmu sprzętu filmowego, który jakościowo nie odstaje od np. uszkodzonej kamery, a często wręcz ją pod tym względem przewyższa. Mało tego: wynajem pozwala od ręki zwiększyć moce produkcyjne firmy, zrealizować zlecenie na jeszcze lepszym poziomie (chociażby z wykorzystaniem wielu kamer), bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu własnego sprzętu.

Te argumenty powinny Cię ostatecznie przekonać, że wynajem sprzętu filmowego po prostu się opłaca, a w niektórych sytuacjach może być wręcz jedynym sensownym rozwiązaniem ratującym zlecenie. Już teraz zapoznaj się z ofertą Strip Rental. Oferujemy wynajem sprzętu filmowego w Katowicach i najbliższym regionie, w tym kamer i osprzętu, elementów techniki studyjnej i oświetlenia oraz RTS i komunikacji.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami