Logo_strip

Wynajem sprzętu telewizyjnego – kiedy warto z tego skorzystać?

Rectangle 2 copy 1

Wynajem sprzętu telewizyjnego – kiedy warto z tego skorzystać?

Rectangle 2 copy 1

Większość z nas codziennie ogląda telewizję. Głównie szukamy w niej rozrywki, ale też informacji. Pomimo powszechnego dostępu do Internetu to telewizja wciąż pozostaje głównym medium w naszych domach. Za sukcesem każdej telewizji stoją ludzie, którzy dbają o przygotowywanie materiałów reporterskich i oprawę techniczną studia. Należysz do tej grupy? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta obejmująca wynajem sprzętu telewizyjnego. Sprawdź, kiedy warto z tego skorzystać.

Gdy przytrafiła się awaria

Najbardziej oczywistą sytuacją, w której trzeba skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu filmowego jest nagła awaria np. własnej kamery. Gdy czas nagli i nie ma już możliwości załatwienia zastępczego sprzętu, to ostatnią deską ratunku będzie właśnie opcja wynajmu.

W Strip Rental często mamy do czynienia z takimi sytuacjami. Sprzęt telewizyjny zwykle jest intensywnie eksploatowany, co w naturalny sposób zwiększa ryzyko awarii. Na szczęście jesteśmy na posterunku i służymy pomocą naszym klientom.

Gdy nareszcie wpadło Ci atrakcyjne zlecenie

Wśród klientów naszej wypożyczalni nie brakuje wolnych strzelców i mniejszych ekip filmowych, które realizują zlecenia na rzecz np. ogólnopolskich stacji telewizyjnych w formule podwykonawstwa. Najczęściej chodzi o zwykłe sondy uliczne czy krótkie setki, natomiast jeśli ekipa się sprawdziła, to prędzej czy później doczeka się poważniejszego zlecenia.

Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ stacja oczekuje emisyjnej jakości materiału. Jeśli ekipa lub wolny strzelec nie dysponuje profesjonalnym sprzętem, to może go wypożyczyć w Strip Rental – to dużo tańsza opcja w porównaniu z zakupem na własność.

Gdy przewiezienie sprzętu z innego miasta byłoby zbyt kosztowne i ryzykowne

Ciekawym przykładem sytuacji, w której naprawdę opłaca się skorzystać z opcji wynajmu sprzętu telewizyjnego, jest realizacja studia w innym mieście czy regionie kraju. Jeśli stacja nie może sobie pozwolić na przewiezienie posiadanego sprzętu kilkaset kilometrów dalej, to wybierze ofertę wypożyczalni – jest to znacznie wygodniejsze, tańsze i szybsze rozwiązanie.

Jaki sprzęt telewizyjny wypożyczysz w Strip Rental?

Strip Rental, renomowana wypożyczalnia aparatów fotograficznych i kamer, ma w swojej ofercie wszystko, czego tylko możesz potrzebować na planie zdjęciowym, w studiu telewizyjnym czy podczas realizacji materiału reporterskiego.

Podstawę naszej oferty stanowią oczywiście profesjonalne kamery. Wypożyczysz u nas sprzęt z najwyższej półki, wykorzystywany przez zawodowców. Oferujemy kamery Sony, JVC czy Marshall. Do tego dochodzą także obiektywy do kamer filmowych marek Sony, Fujinon czy Canon.

Sprzęt telewizyjny nie ogranicza się tylko do kamer i obiektywów. Jako profesjonalista dobrze wiesz, że zaplecze sprzętowe musi obejmować również szereg różnego rodzaju akcesoriów. Strip Rental to wypożyczalnia przewodów i kabli studyjnych najwyższej jakości, statywów, kart pamięci, oświetlenia i sprzętu do komunikacji, w tym interkomów.

Przy okazji zajrzyj też do innego artykułu, w którym podpowiadamy, kiedy nie warto kupować sprzętu filmowego, a zamiast tego lepiej go wypożyczyć.

Zapraszamy do Strip Rental!

Strip Rental to profesjonalna wypożyczalnia sprzętu telewizyjnego, w której zaopatrzysz się we wszystko, co jest niezbędne do zrealizowania dowolnego materiału, zbudowania studia, przeprowadzenia wywiadu etc. Co ważne, nie robimy tajemnicy z cen. Na naszej stronie znajdziesz dokładny cennik wynajmu sprzętu fotograficznego i filmowego za każdą dobę. Od razu możesz też zarezerwować to, co jest Ci potrzebne.

Z naszej oferty korzystają lokalne stacje telewizyjne, ekipy reporterskie, ale też wolni strzelcy, którzy dzięki temu nie muszą inwestować dużych pieniędzy w swojej zaplecze sprzętowe. To ogromna ulga, zwłaszcza na początku kariery w tym biznesie.

Koniecznie zajrzyj też do innych artykułów na naszym blogu, w których m.in. podpowiadamy, kiedy opłaca się skorzystać z usługi wynajmu kamer, a także omawiamy typowe sytuacje, w których profesjonalista może potrzebować pomocy wypożyczalni sprzętu video.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami