Logo_strip

Wypożyczalnia sprzętu telewizyjnego. Świetne rozwiązanie dla małych stacji i ekip filmowych

Rectangle 2 copy 1

Wypożyczalnia sprzętu telewizyjnego. Świetne rozwiązanie dla małych stacji i ekip filmowych

Rectangle 2 copy 1

Telewizja kojarzy się nam przede wszystkim z największymi, ogólnopolskimi stacjami dostępnymi na platformie naziemnej. Pamiętajmy natomiast, że w całym kraju działają dziesiątki, jeśli nie setki małych, lokalnych stacji, w tym kablowych oraz coraz popularniejszych internetowych. Nie mają dostępu do finansowania z abonamentu, trudno jest im pozyskiwać najcenniejszych reklamodawców. Siłą rzeczy nie stać ich na zakup kompletnego wyposażenia studia i ekip reporterskich. Odpowiedzią na potrzeby takich stacji jest oferta wypożyczalni sprzętu telewizyjnego, takiej jak Strip Rental w Katowicach.

Idealny wybór na początek

Małe stacje telewizyjne i niezależne ekipy reporterskie, które realizują zlecenia na rzecz stacji ogólnopolskich, nie mają łatwego życia na tym rynku. Częściej jest to biznes zrodzony z pasji niż z chłodnej, ekonomicznej kalkulacji.

Wchodząc na ten rynek trzeba się liczyć z bardzo wysokimi kosztami, których można początkowo uniknąć korzystając z opcji wynajmu sprzętu telewizyjnego. Pozwala ona zrezygnować z dużych inwestycji, co do których nie mamy żadnej pewności, że się zwrócą.

Sposób na podniesienie jakości materiałów filmowych

Jeśli masz już ekipę filmową (nawet jednoosobową) lub konsekwentnie budujesz małą stację telewizyjną, to musisz się rozwijać. Widzów oraz reklamodawców przyciąga jakość, którą może zagwarantować wyłącznie profesjonalny sprzęt.

Jego zakup jest oczywiście ogromnym obciążeniem finansowym (sama kamera spełniająca standardy telewizji potrafi kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych). Tutaj znów warto więc rozważyć skorzystanie z opcji wynajmu, która jest o wiele tańsza. Dodatkowo pozwala ocenić, na ile poprawi się jakość produkcji przy użyciu sprzętu z wysokiej półki i na tej podstawie podjąć przemyślaną decyzję o zainwestowaniu w nową kamerę, obiektyw, audio etc. 

Chcesz się „zaczepić” w telewizji? Wypożycz sprzęt i zrób dobre wrażenie

Wiele osób marzy o zrobieniu kariery w telewizji, najlepiej w stacji ogólnopolskiej. Faktem jest, że praktycznie każda stacja (a szczególnie te prywatne) korzysta z podwykonawców, którzy realizują zdjęcia do materiałów reporterskich w tzw. regionach. Chcesz nawiązać taką współpracę? Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, ponieważ bez dobrej jakości obrazu nikt nie zwróci uwagi na Twoje materiały i nie będzie ich zamawiać.

Nie musisz natomiast od razu inwestować sporych pieniędzy w np. kamerę, zwłaszcza wtedy, gdy nie masz żadnej pewności, że otrzymasz propozycję stałej współpracy. O wiele rozsądniej będzie skorzystać z opcji wynajmu, ćwiczyć technikę, poznać możliwości sprzętu, zrealizować kilka materiałów i przekonać się, czy ta ścieżka kariery w ogóle jest dla Ciebie interesująca.

Ograniczenie ryzyka

Nawet jeśli dobrze przemyślałeś kwestię uruchomienia biznesu w branży telewizyjnej, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wiążę się to z bardzo dużym ryzykiem. Silna konkurencja, niepewna sytuacja gospodarcza (co może mieć wpływ na decyzje reklamodawców), ogromny stres towarzyszący pracy reporterskiej i realizacyjnej – na to wszystko trzeba być przygotowanym.

W tym kontekście mądrze jest ograniczać ryzyko biznesowe, a w ten plan idealnie wpisuje się wypożyczanie sprzętu filmowego zamiast kupowania go na własność. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy na co dzień wystarcza Ci obecnie posiadany sprzęt, natomiast okazjonalnie potrzebujesz np. kamery ze znacznie wyższej półki.

Zamiast kupować sprzęt za duże pieniądze, który może się nawet nie zamortyzować, postaw na wynajem – to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, zwłaszcza na początkowym etapie rozwijania działalności w branży telewizyjnej.

Sprawdź ofertę wypożyczalni sprzętu telewizyjnego Strip Rental!

Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu sprzętu telewizyjnego w Katowicach. Przy każdej pozycji podajemy cenę za dobę, co pozwoli Ci określić całkowity koszt wypożyczenia np. kamery, obiektywu czy akcesoriów studyjnych.

Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt będzie odpowiedni dla Ciebie, to po prostu skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowego doradztwa ekspertów Strip Rental.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami