Logo_strip

Wypożyczalnia sprzętu video – 5 sytuacji, w których każdy profesjonalista powinien skorzystać z takiej oferty

Rectangle 2 copy 1

Wypożyczalnia sprzętu video – 5 sytuacji, w których każdy profesjonalista powinien skorzystać z takiej oferty

Rectangle 2 copy 1

Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi foto-video nie słabnie, a wręcz z roku na rok jest coraz większe. Ekipy czy indywidualni operatorzy nie mają większych problemów z pozyskiwaniem zleceń na wesela i inne imprezy okolicznościowe, produkcję filmów marketingowych i promocyjnych, realizowanie teledysków, filmów reklamowych i edukacyjnych itd. Wyrobienie sobie marki w tej branży wymaga połączenia dwóch elementów: talentu i wysokiej jakości sprzętu. Z tym drugim pomoże Ci wypożyczalnia sprzętu video Strip Rental. Oto 5 sytuacji, w których warto skorzystać z naszej oferty.  

Uszkodzenie własnego sprzętu

Jutro zdjęcia, a kamera właśnie odmówiła posłuszeństwa? Teoretycznie to gotowy przepis na katastrofę, ale jest sposób, aby jej łatwo uniknąć. Od tego właśnie są wypożyczalnie sprzętu video, które w awaryjnych sytuacjach (i nie tylko) udostępniają swoim klientom profesjonalne kamery, obiektywy, statywy, elementy oświetlenia i wyposażenia studia czy inne akcesoria, bez których nie możesz się obejść.

Konieczność zrealizowania zlecenia na dwie kamery

Jeśli zdecydowaną większość Twoich zleceń stanowią te, które możesz obsłużyć przy pomocy jednej kamery, natomiast okazjonalnie trafiają Ci się bardziej wymagające projekty, to śmiało możesz się posiłkować wypożyczeniem potrzebnego sprzętu – na przykład dla osoby, z którą od czasu do czasu współpracujesz.

Otrzymanie specyficznego zlecenia wymagającego odpowiedniego sprzętu

Tutaj prostym przykładem będzie sytuacja, w której profesjonalista specjalizujący się w filmowaniu imprez okolicznościowych otrzymuje propozycję zrealizowania bardzo atrakcyjnego zlecenia dla firmy potrzebującej efektownego filmu marketingowego.

Zrealizowanie takiego zlecenia może oczywiście wymagać użycia innego, bardziej zaawansowanego sprzętu czy chociażby różnych obiektywów, których filmowiec nie posiada. Zamiast je kupować może skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu video, uniknąć wysokich wydatków, a ostatecznie także ocenić, czy powinien się dalej rozwijać w kierunku nowej specjalizacji.

Chęć przetestowania sprzętu przed zakupem

Biznes idzie Ci świetnie, otrzymujesz coraz ciekawsze i ambitniejsze zlecenia, dlatego siłą rzeczy myślisz o zainwestowaniu w nowy sprzęt? Wybór np. kamer jest na tyle duży, że trudno jest się od razu na coś konkretnego zdecydować – zwłaszcza przy ograniczonym budżecie.

Są to idealne warunki do tego, aby skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu video i wynająć kilka różnych kamer, co pozwoli Ci porównać je ze sobą i upewnić się, która z nich będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Dokładnie tak samo działa to w sytuacji, gdy planujesz zbudować lub zmodernizować własne studio i jeszcze nie wiesz, co tak naprawdę może Ci się w nim przydać – zarówno jeśli chodzi o oświetlenie, jak i cały osprzęt studyjny. Wypożyczając sprzęt realnie ocenisz rzeczywiste potrzeby i tym samym unikniesz niepotrzebnych, nieprzemyślanych wydatków.

Backup na wypadek awarii

Nawet najlepszy sprzęt może ulec awarii w najmniej oczekiwanym momencie i wpędzić Cię w poważne problemy, w tym uniemożliwić zrealizowanie zlecenia. Dlatego zawsze warto się zabezpieczyć na wypadek takich sytuacji. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie pełnego backupu w postaci np. zapasowej kamery porównywalnej klasy. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty naszej wypożyczalni sprzętu video w Katowicach.

Jeśli znajdujesz się w którejkolwiek z tych sytuacji lub chcesz wynająć kamerę, aparat czy dowolne akcesoria z zupełnie innych powodów, to już teraz zapoznaj się z ofertą Strip Rental – profesjonalnej wypożyczalni sprzętu video w Katowicach.

Oferujemy wysokiej klasy sprzęt foto-video, osprzęt studyjny i oświetleniowy czy urządzenia RTS oraz do komunikacji. Skompletujesz u nas wszystko, co jest potrzebne do zrealizowania zlecenia, w tym wyposażenia studia i zaaranżowania planu filmowego. Skorzystaj też z naszego doradztwa!

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami