Logo_strip

Kiedy nie warto kupować sprzętu filmowego/video?

Rectangle 2 copy 1

Kiedy nie warto kupować sprzętu filmowego/video?

Rectangle 2 copy 1

Zakup wysokiej klasy sprzętu do filmowania wiąże się ze sporym wydatkiem – sama kamera, która nadaje się do realizacji profesjonalnych produkcji, to koszt rzędu minimum kilkunastu tysięcy złotych, a do tego trzeba jeszcze doliczyć obiektyw i kilka niezbędnych akcesoriów. Tym bardziej rozsądnie jest dokładnie przemyśleć sens takiej inwestycji. Podeszliśmy do tego tematu od nieco innej strony i w naszym artykule wymieniamy sytuacje, w których nie warto kupować sprzętu filmowego/video.

Gdy przydarzyła się awaria

Nawet najlepszy sprzęt filmowy może ulec awarii – zwłaszcza, gdy jest intensywnie eksploatowany lub po prostu upadł na twarde podłoże. Prawo Murphy’ego niestety działa perfekcyjnie: takie awarie przydarzają się zawsze w najgorszym momencie, czyli np. tuż przed startem zaplanowanych zdjęć czy przed imprezą okolicznościową, którą musisz obsłużyć.

W takiej sytuacji nie kupuj nowego sprzętu „na wariackich papierach”. Oddaj uszkodzone urządzenie do serwisu, a zlecenie zrealizuj przy użyciu wypożyczonego sprzętu.

Gdy goni Cię czas

Dostałeś atrakcyjne zlecenie, zdjęcia mają się rozpocząć w ciągu kilku dni, a Ty już wiesz, że nie masz odpowiedniego sprzętu? Zamiast panikować i podejmować nieprzemyślane decyzje zakupowe, po prostu zgłoś się do nas i wypożycz odpowiedni sprzęt, wykonaj zadanie i zachwyć klienta efektem końcowym.

W stałej ofercie Strip Rental znajdziesz wszystko, co tylko jest potrzebne do zrealizowania profesjonalnej produkcji filmowej – czy to na potrzeby materiału telewizyjnego, reklamy, imprezy okolicznościowej, filmu promocyjnego etc. Oferujemy m.in. kamery i osprzęt filmowy, akcesoria do kamer czy elementy techniki studyjnej i oświetlenia.

Gdy potrzebujesz sprzętu tylko jednorazowo

Z opcji wynajmu sprzętu filmowego korzystają nie tylko profesjonaliści, ale też osoby, które interesują się sztuką filmową amatorsko i czują się na siłach, aby zrealizować jakąś produkcję – najczęściej na potrzeby prywatne. Szykuje się impreza rodzinna, a Ty masz się wcielić w rolę operatora? Zapraszamy do Strip Rental.

Zakup sprzętu filmowego/video tylko na jedną okazję czy nawet kilka okazji w ciągu roku kompletnie mija się z celem. Prawdopodobnie i tak postawiłbyś na amatorską kamerę, która nie zapewni oczekiwanego efektu jakościowego. Znacznie lepszym wyborem będzie skorzystanie z możliwości wypożyczenia profesjonalnego sprzętu za ułamek ceny sklepowej. To się nie tylko opłaca, ale też eliminuje problem późniejszego przechowywania kamery i całego osprzętu (uwierz – to wszystko zajmuje sporo miejsca).

Gdy nie masz pewności, co kupić

Sprzętu filmowego/video nie warto kupować również wtedy, gdy sam jeszcze nie wiesz, na co się ostatecznie zdecydować. Wybór np. kamer jest ogromny, a gdy w dodatku dysponujesz ograniczonym budżetem i musisz iść na jakieś kompromisy, to proces decyzyjny może się przeciągnąć w nieskończoność.

Świetnym sposobem na rozwiązanie tego dylematu jest skorzystanie z opcji wynajmu. Po prostu wypożycz różne kamery czy obiektywy w Strip Rental i w realnych warunkach oceń, które najbardziej przypadły Ci do gustu. Dzięki temu ostatecznie kupisz taki sprzęt, jakiego naprawdę potrzebujesz i zyskasz pewność, że dobrze zainwestowałeś niemałe przecież pieniądze.  

Nie kupuj – wypożycz!

Wynajem sprzętu filmowego to bezsprzecznie najbardziej opłacalne rozwiązanie w każdej z omówionych sytuacji, które chroni przed bardzo wysokimi kosztami zakupu, a przy tym gwarantuje dostępność potrzebnego sprzętu praktycznie od ręki.

Korzystając z usługi wypożyczalni sprzętu video nie musisz się zastanawiać, czy zakup kamery za grube tysiące złotych rzeczywiście Ci się opłaci i docelowo zwróci. Nie musisz prosić się znajomych o pożyczenie sprzętu, a później drżeć o to, czy przypadkiem go nie uszkodzisz. Komercyjny wynajem zapewnia znacznie większy komfort i elastyczność – również w zakresie długości okresu wypożyczenia.

Strip Rental to najlepiej oceniana wypożyczalnia sprzętu foto i video w Katowicach. Już teraz zapoznaj się z całą naszą ofertą, sprawdź cennik wynajmu i zarezerwuj to, co jest Ci potrzebne.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami