Logo_strip

Jaki sprzęt warto wypożyczyć przy krótkich realizacjach?

Rectangle 2 copy 1

Jaki sprzęt warto wypożyczyć przy krótkich realizacjach?

Rectangle 2 copy 1

Z oferty naszej wypożyczalni aparatów fotograficznych i kamer bardzo często korzystają osoby, które mają do zrealizowania krótkie zlecenie komercyjne lub chcą we własnym zakresie obsłużyć jakąś imprezę rodzinną. To bardzo dobry, a przede wszystkim opłacalny pomysł – wynajem jest wielokrotnie tańszy w porównaniu z zakupem np. kamery na własność. W kolejnym artykule na naszym blogu podpowiadamy, jaki sprzęt warto wypożyczyć przy krótkich realizacjach filmowych.

Przykładowe sytuacje, w których warto zdecydować się na wynajem

Wynajem sprzętu filmowego to bardzo atrakcyjna opcja – i to pod kilkoma względami. Po pierwsze: to się opłaca, zwłaszcza wtedy, gdy alternatywą byłby spontaniczny zakup nowego sprzętu, który po czasie okazałby się nietrafioną inwestycją.

Po drugie: taka opcja jest bardzo wygodna. W Strip Rental utrzymujemy wysokie stany magazynowe, dzięki czemu większość sprzętów foto i video oraz akcesoriów do nich możesz wypożyczyć u nas od ręki, na tak długo, jak potrzebujesz. Oszczędzasz w ten sposób czas, który straciłbyś na bieganie po sklepach i analizowanie testów w Internecie.

Typowymi sytuacjami, w których warto wypożyczyć sprzęt video przy krótki realizacjach filmowych, są:

  • Otrzymanie zlecenia do pilnej realizacji, którego nie obsłużysz przy pomocy posiadanego już sprzętu;
  • Konieczność zastąpienia np. zaprzyjaźnionej firmy, która z jakiegoś powodu nie może podjąć się realizacji zlecenia;
  • Okazjonalne realizowanie zdjęć w ramach zlecenia, w którym się nie specjalizujesz (np. jesteś ekspertem od filmów reklamowych, natomiast trafiła się okazja do szybkiego zarobku na filmowaniu wesela);
  • Awaria posiadanego sprzętu, który trzeba pilnie zastąpić;
  • Otrzymanie zlecenia, które wymaga użycia specjalistycznych akcesoriów z dziedziny techniki studyjnej i oświetleniowej – a Ty nimi nie dysponujesz;

Kamery video

Choć każdy profesjonalista posiada własną kamerę lub nawet kilka kamer, to czasami przychodzą takie zlecenia, które wymagają użycia specyficznego sprzętu – na przykład znacznie wyższej klasy. Nie stać Cię na zakup? Skorzystaj z opcji wynajmu, zrealizuj zlecenie, zainkasuj wynagrodzenie, a następnie zwróć kamerę i oszczędź sobie problemów z jej przechowywaniem.

Rada

Wypożyczenie kamery video jest również świetnym pomysłem na obsłużenie rodzinnej imprezy okolicznościowej.

Przy okazji zajrzyj do innego artykułu na naszym blogu, w którym podpowiadamy, kiedy szczególnie opłaca się skorzystać z wynajmu kamer.

Obiektywy

Profesjonalny fotograf czy filmowiec zawsze musi mieć na podorędziu standardowy zestaw szkieł, czyli szeroki kąt, obiektyw do street photo i teleobiektyw. Co jednak w sytuacji, gdy jednorazowe zlecenie wymaga użycia np. bardzo jasnego obiektywu stało ogniskowego? Zapraszamy do Strip Rental!

W naszej ofercie znajdziesz obiektywy renomowanych producentów, w bardzo szerokim wyborze światła, mocowań oraz ogniskowych.  

Osprzęt audio

To bardzo często wypożyczany sprzęt przez osoby, które potrzebują go tylko do zrealizowania krótkiego, okazjonalnego zlecenia. Jeśli na co dzień nie pracujesz w studio, to profesjonalny osprzęt audio nie jest Ci potrzebny. Gdy co jakiś czas trafia się zlecenie wymagające użycia np. wysokiej jakości mikrofonów czy kabli, to na pewno znajdziesz odpowiedni osprzęt audio w ofercie Strip Rental.

Warto tutaj wspomnieć jeszcze o sprzęcie do komunikacji, w tym RTS-ach. Są to kosztowne urządzenia, dlatego jeśli potrzebujesz ich tylko raz na jakiś czas, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z oferty naszej wypożyczalni interkomów i pozostałego sprzętu do komunikacji.

Statyw

Na pewno masz porządny statyw, ale co w sytuacji, gdy szybkie zlecenie wymaga użycia kilku kamer i takiej samej liczby statywów? Zamiast wydawać na to ostatnie oszczędności (bez gwarancji, że dokupione statywy jeszcze kiedyś Ci się przydadzą) po prostu wypożycz potrzebne akcesoria w Strip Rental i zwróć po zakończeniu zdjęć.

Wiesz już, jaki sprzęt warto wypożyczyć przy krótkich realizacjach filmowych. Każdą z omówionych pozycji znajdziesz w stałej ofercie Strip Rental – najlepiej ocenianej wypożyczalni sprzętu video w Katowicach i regionie.

Już teraz sprawdź wszystkie nasze propozycje, zapoznaj się z cennikiem wynajmu sprzętu foto i video, a następnie zarezerwuj to, co jest Ci potrzebne.

Najnowsze wpisy

Zobacz naszą ofertę

Kamery
i osprzęt

Technika studyjna i oświetlenie

Skontaktuj się z nami